Lemi a Mimi hľadajú mamuObr na www bez poz zmen

Víla Mimi a škriatok Lemi sú malí strážcovia lesa. Jedného dňa zistia, že všetky ľudské deti majú svoju mamičku, ktorá sa o nich stará a ochraňuje ich presne tak, ako oni ochraňujú a starajú sa o svoj les.

Lemi a Mimi sa vydajú na dobrodružnú cestu, aby na vlastné oči videli ako vyzerá ľudská strážkyňa a ako to vlastne je s ich vlastnou mamou…

Ale majú aj víly a škriatkovia svoju ochrankyňu? Čo myslíte, nájdu Lemi a Mimi svoju mamičku?

Edícia Matka Príroda

Motto prvej knihy v edícii je “Starajme sa o našu mamu tak, ako sa stará ona o nás” – v tejto vete hovoríme nielen o svojich mamách, ale aj o Matke Prírode. Knihami v tejto edícii by sme chceli začať oboznamovať deti s prírodou a jej významom pre všetkých. Čo nám všetko dáva, ako sa stará ona o nás a aby si uvedomili, že presne tak isto by sme sa mali starať aj my o ňu. Chrániť ju, udržiavať zdravú a plnú síl.

A kedy je tá najvhodnejšia doba, ak nie v útlom detstve, aby si deti vytvárali svoj vzťah k prírode a učili sa, čo môžu pre ňu urobiť? Niekedy sa stačí prejsť lesom a ochutnať jahôdky či lesné maliny, pozrieť na oblohu a smiať sa na rôznych tvaroch oblakov či okúpať sa v jazere. Naučiť sa, že sa pri umývaní zúbkov vypína voda, že naše smeti treba rozdeliť do rôznych košov, neodhadzovať papiere od cukríkov po ulici a z lesa si odnášať odpadky domov.

Prvá kniha edície Matka príroda “Lemi a Mimi hľadajú mamu je zoznamovacia – detičky sa pomocou príbehu zoznámia so škriatkom Lemi a vílou Mimi a s ich kamarátmi z lesa. Ďalšie dobrodružstvá Lemiho a Mimi nám postupne odhalia viac o magickej sile prírody a prečo je dôležité ako sa o ňu staráme.

PS: Náhľad knihy nájdete tu

Základné informácie o knihe

Autorka príbehu: Jana Larsson @Jana.Larsson.autorka

Autorka ilustrácií: Juliana Hamajdáková www.MalovaneUmenie.sk

Počet strán: 40

Rozmery knihy: 21×21 cm

Väzba: Šitá väzba s pevnými knižnými doskami

Vydalo: Le-Mimi s.r.o., Senica

Tlač: TIGRIS, spol. s r.o., Holešov, ČR

Rok vydania: 2017