Krst detskej knihy Lemi a Mimi hľadajú mamu18813520_10212108301676808_340634084513025141_n upr

Pre nás, vydavateľstvo Le-Mimi i autorky knihy, bol celý deň – piatok 2.6.2017 v Senici v znamení novej knižky Lemi a Mimi hľadajú mamu.  Ranné besiedky v Záhorskej knižnici v rámci Dní detskej knihy aj poobedný krst knihy boli udalosťami, na ktoré nikdy nezabudneme. Slová, ktoré sme vypočuli od riaditeľky Záhorskej knižnice, od oboch autoriek i od krstnej mamičky Helenky Krajčiovej, samotný krst s makovičkou, krájanie torty Helenkou a Jankou, toto všetko bolo plné emócií, nádherných pocitov i slzičiek radosti.
Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli víle a škriatkovi uzrieť svetlo sveta, aj tým, ktorí nás prišli podporiť. Vážime si každého úsmevu, povzbudenia, každej pomoci. Ďakujeme!

A ako sme sa dostali k detskej rozprávkovej knižke?

_YAR7183 vystrih zmensŠkriatok Lemi a víla Mimi sa už v jednej z našich kníh objavili. V Pamätníčku môjho detstva. Ale im sa tak zapáčilo v detskom svete, že sa rozhodli vydať sa na dobrodružnú cestu príbehov. A pýtali sa: “Ktože nám s tým pomôže? Ktože nám ukáže cestu?” Vyzerá to, že sa pýtali dosť nahlas, lebo ich počula jedna milá Slovenka, žijúca vo Švédsku – Jana Larsson a tá sa s veľkou radosťou úlohy ujala a začala písať príbeh o prírode, mamkách a našich strážcoch… Zo slov vznikali vety, z viet stránky, a zo stránok tu zrazu bola celá knižka. Lenže slová a vety boli na stránkach stratené, a bolo im smutno, pretože im chýbal život, farba, tvar! Avšak tu už bolo riešenie veeeľmi jednoduché. Zavolali priamo do Prešova Julianke Hamajdákovej a tá hneď vedela ako treba slovám život vdýchnuť a stránky knihy ozdobiť tými najkrajšími obrázkami

No a práve v tejto chvíli sme prišli na rad my – vydavateľky z Le-Mimi. Videli sme, že škriatok a víla sú v knižke veľmi šťastní, preto sme z nej urobili prvý diel edície Matka Príroda a rozhodli sme sa, že túto knihu i edíciu pokrstíme. Nech sa im darí  a môžu deťom aj v ďalších pokračovaniach pomocou rozprávok ukázať, aká dôležitá je pre všetkých ľudí príroda a ako sa treba o ňu s láskou starať, aby bola zdravá a plná síl… Veď kto iný by to deťom mal ukázať, ak nie jej strážcovia a ochrancovia?

O nás, autorkách i knihe – články, fotky, reportáže

Článok o nás, knihe a krste si môžete prečítať na stránkach mesta Senica
Pokrstili rozprávkovú knižku Lemi a Mimi hľadajú mamu.

O besiedkach s detičkami materských škôl v Záhorskej knižnici Senica v rámci Dní detskej knihy sa viac dočítate priamo na stránkach Záhorskej knižnice:
Dni detskej knihy – Krst knihy Jany Larsson „Lemi a Mimi hľadajú mamu“

A ako vlastne všetky vyzeráme? TV Sen o nás natočila reportáž. 😉
Lemi a Mimi hľadajú mamu – reportáž TV Sen